:: 0904 117 153 :: info@plotovo.sk

Vitajte na PLOTOVO.sk

Naša spoločnosť Vám prináša rôzne plotové systémy, ktoré prinesú súkromie do Vášho domu, záhrady alebo firmy. Ide o cenovo priaznivé varianty oplotenia pozemku, pričom ich montáž je rýchla, hotová do niekoľkých dní. Na oplotenie sa pozeráme ako na celok, a preto je samozrejmé, že si u Nás vyberiete aj vstupnú bráničku pre osoby, bránu pre vozidlá ale aj doplnky do záhrady ako betónové kvetináče, sochy, fontány, krby, chodníky. V kombinácii s ďalšími prefabrikovanými doplnkami, napr. kované plotové polia plní plot aj veľmi významnú estetickú funkciu, ktorú si návšteva, rodina, alebo zákazník všimne už pri príchode k Vášmu pozemku. Medzi najviac používané a posledných niekoľko rokov najviac obľúbené sú betónové ploty z betónových prefabrikátov, pretože:

  • sú cenovo dostupné
  • sú odolné voči nepriazňam počasia (bezúdržbové)
  • odhlučnenie pozemku (ak susedíte napr. s frekventovanou cestnou komunikáciou, alebo hlučnými susedmi 🙂
  • montáž je nenáročná – bez nutnosti stavať základ (jednotlivé dielce sa zasúvajú do betónových stĺpikov)
  • veľká škála vzorov, reliéfov

Celú ponuku produktov nájdete v našom katalógu.

Zaujímavé a esteticky veľmi pekné sú aj plotové systémy z kovaných plotových polí osadených do betónových stĺpov s hotovými betónovými múrikmi, farebnou a vzorovou úpravou.

Taktiež ponúkame plotové systémy/panely z pozinku, ktoré sa upevňujú na pozinkované stĺpiky.
Betónové ploty, betónovo-kované ploty, brány
Plotové systémy

Stavba plota z pohľadu stavebného zákona

Ak chcete betónovým oplotením vymedziť pozemok, na ktorom ešte nestojí hlavná stavba, budete na stavbu plotu jednoznačne potrebovať stavebné povolenie. Betónový plot bude totiž považovaný za hlavnú stavbu.

Pokiaľ chcete postaviť betónový plot na pozemku, na ktorom už hlavná stavba stojí, postačí vám zájsť na príslušný stavebný úrad a podať žiadosť o ohlásenie drobnej stavby. Ak ste súkromná osoba a tento krok nedodržíte, pokuta vás môže vyjsť na pekných pár stoviek EUR. Všetko potrebné o ohlasovacej povinnosti sa dozviete v zákone Ohlásenie drobnej stavby podľa § 57 zákona č. 50/1976 Zb. v znení neskorších predpisov a § 5 vyhlášky MŽP SR č. 453/2000 Z.

Pri renovácií, alebo pri výmene plota, pokiaľ bude zachovaná jeho pôvodná línia nie je potrebné ani oznámenie príslušnému stavebnému úradu. Samozrejme pokiaľ nemienite namiesto starého plota postaviť 5 metrov vysokú opachu. To by malo platiť všeobecne – na Slovensku sa však stretávame s prípadmi, že to, čo stavebný úrad v jednej obci nezaujíma, v druhej obci neplatí a niektoré úrady vyžadujú napríklad pri zmene pletivového plotu na plot betónový, aby bola ohlásená ako drobná stavba. Mali by ste teda pre istotu navštíviť príslušný obecný/mestský úrad, aby ste sa vyhli budúcim nepríjemnostiam.

Informácie prevzaté z: stavebnik.sk